איפור קבוע

איפור קבוע

אריסטו אמר ש"היופי הוא מכתב ההמלצה הטוב ביותר". אריסטו אמר הרבה דברים, חלק מהם התבררו במהלך השנים כפילוסופיה חופרת ורחוקה מהמציאות וחלק נחקקו כסימני דרך מוחלטים בחיי האנושות. כך או כך, פתגם היופי המתנוסס בראש הכתבה אינו חידוש גדול לעולם אבל הוא מפשט את הרצון האנושי ביופי…

הרצוי והמצוי
מכתב ההמלצה של אריסטו הוא בתרגום מודרני רושם ראשוני ואמנם, הרושם הראשוני אינו הפרמטר היחיד להתרשמות כללית אבל בהחלט פותח דלתות ואפשרויות.
הבדיחה המוכרת על נערה בגיל 14 ואישה בגיל 40 ששואפות למראה גיל ה20, תורגמה לכל השפות והמציאות אכן כזאת, מחקרים הוכיחו שבין גיל 20 ל30 עור הפנים שלנו נמצא בשיאו.
העניין המרגיז הוא שההתעסקות בטיפוח העור עלולה להיות מתישה והביקוש לכאן-עכשיו-מהר ומיד, השתלט על תעשיית היופי.
וכאן אנחנו נכנסים לאחד מתחומי היופי המבוקשים ביותר בשנים האחרונות – האיפור הקבוע!

קצת היסטוריה
האיפור הקבוע לא מושג חדש בעולם אבל בימי קדם השתמשו בו בצורה קצת שונה, בעיקר כקעקועי פנים המסמלים על מעמד המקועקע כמו אישה נשואה וכו'. מכונת הקעקועים הראשונה הומצאה כבר בשלהי המאה ה19 אבל תעשיית האיפור הקבוע המוכרת לנו כיום החלה את דרכה בשנות ה80 והתפשטה בעולם רק לאחר עשור.

קעקוע או איפור קבוע
איפור הקבוע אינו מוגדר כקעקוע בשל תרכובת הצבעים השונה שלו ומיקומם בעומק העור. עם הזדקנות עור הפנים מבנה הגבה משתנה, מסגרת העין נופלת והשפתיים נוטות מטה, קעקוע רגיל על עור נפול משנה את מיקומו ולכן האיפור הקבוע אינו תמידי ויש לחדשו כל שנתיים בממוצע ובהתאם לשינויי העור.

הצללה או שערה
ישנם שתי שיטות נפוצות לאיפור הקבוע והן שונות לחלוטין בתוצאה המתקבלת.
שיטת הצללה – שיטה לשחזור ועיצוב גבה מילוי צבע אחיד של העור מתחת ולאורך הצמיחה הטבעית של הגבה.
כמו בציור או רישום, איכות התוצאה תלויה בהצללות נכונות היוצרות אפקט תלת ממד. בעזרת צבעים בהירים יוצרים נקודות אור שיכולים לפתוח את מבנה עפעף העין ובעזרת צבעים כהים ניתן למלא נקודות התקרחות וצלקות.
שיטת השערה – בשיטה זו השחזור ועיצוב הגבה נעשה על ידי ציור עדין של שערות לאורך הגבה ובהתאם לצבע ולעובי הטבעי של השערה.
ציור שערות הגבה מחייב רמת דיוק גבוהה והתוצאה מתקבלת כטבעית לחלוטין.

מה יותר טוב?
אין יותר טוב. שיטת ההצללה לא יכולה לצייר כמו שיטת השערה ושיטת השערה לא יכולה להחליף את האפקט של שיטת ההצללה. מה שאומר, שרק אמני איפור קבוע המתמחים בשתי השיטות יוכלו להעניק איפור קבוע ברמה גבוהה.

הצבע ומבנה הפנים
צבעים – בדיוק כמו שלכל אישה צבע מייקאפ המתאים לה, באיפור הקבוע לכל אישה יש צבע המתאים רק לה ונדרשת מיומנות רחבה בערבוב הצבעים ואפקט ספיגתם על העור.
מבנה הפנים – כל אישה מחייבת הערכה שונה בתהליך האיפור הקבוע ולכן תיקון מבנה הפנים ותיקוני העיניים נלקחים בחשבון תוך כדי חישוב סימטרי ומורפולוגי.

לסיכום
מי שמתכננת ללכת לאיפור קבוע – לכי למומחית שהשתלמה בכל השיטות ושבקיאה באמנות מבנה הפנים.
מי שכבר עובדת בתחום – חשבת שראית הכל? תתפלאי. לא מספיק לדעת שיטה אחת וללא הידע על צבעים ומבנה פנים את בסה"כ צובעת שטחים.
מי שרוצה ללמוד ולעבוד באיפור קבוע – בדקי היטב את בתי הספר ואת הקורסים המציעים לך. רק בית ספר שיש בו את כל תחומי הלימוד באיפור הקבוע יכול להעניק לך מקצוע מקיף.

בהצלחה!

מורן בנש – איפור וסטיילינג

https://www.facebook.com/lifeforyou.karmiel

מורן בנש - איפור קבוע