ברכה לחג הסוכות – לודמילה פרידמן

ברכה לחג הסוכות

אני, לודמילה פרידמן מברכת מכל הלב את צוות מכללת LFA, לקוחותיה, תושבי כרמיאל ומדינת ישראל כולה לקראת חג סוכות.

ולדעתי סיפור המעשייה הבא מתאים ביותר ומשקף את מהות החג.

איך ליהנות יותר ממה שיש

קבוצה של בוגרי אוניברסיטה יוקרתית, אנשים מצליחים עם קריירה משגשגת, באו לבקר את המרצה שלהם מימי הלימודים. במהלך הביקור התפתחה שיחה בנושא העבודה: התלמידים התלוננו על קשיים ובעיות בחיים.

הפרופסור הציע לאורחיו קפה והלך למטבח. משם חזר עם קנקן קפה ומגש מלא ספלים שונים ומשונים: מפורצלן, זכוכית, פלסטיק. חלקם היו פשוטים, האחרים יקרים.

כשכל אחד מהאורחים לקח ספל, הפרופסור אמר:

-          שימו לב שאת כל הספלים היקרים והיפים לקחו, כאשר הספלים הפשוטים והזולים יותר נשארו. למרות שזה מצב רגיל עבורכם – לרצות לעצמכם רק את הטוב ביותר, אך זו הסיבה לכל המתח והבעיות שלכם. תבינו שהספל כשלעצמו לא עושה את הקפה טוב יותר. לרוב הוא פשוט יקר יותר, אך לעתים אף מסתיר את מה שאנחנו שותים. למעשה מה שרציתם הוא קפה ולא הספל. אבל אתם בחרתם במודע את הספלים הטובים ביותר ואחרי זה בחנתם מי קבל איזה ספל.

ועכשיו תחשבו: החיים הם קפה ועבודה, כסף, מצב חברתי – אלה ספלים. אלה הם כלים לתמיכה והכלת החיים. אבל הספל שברשותנו לא קובע ולא משנה את איכות החיים. לפעמים כשאנו מתרכזים בספל אנו שוכחים ליהנות מטעם הקפה.

האנשים המאושרים ביותר הם לא אלה שיש להם את הטוב ביותר, אלא אלו שנהנים מכל הטוב שיש להם.

לדעתי, חג הסוכות מחלק לנו "ספלים" זהים. מבלי קשר למקום מגורינו , מראהו ויוקרתו אנו מציינים את החג בסוכה, מה שמאפשר לנו לחשוב פחות על הספל ויותר על הקפה.

אני מאחלת לכולכם ליהנות מקפה משובח בתוך ספל מהודר!

איחולי שגשוג והצלחה!

חג סוכות שמח

לודמילה פרידמן.