הבהרת כתמי עור בטכנולוגיות

#סכנה #הבהרת_כתמי_עור_בטכנולוגיות

דרך חדשה/ישנה של מכוני ענק למשוך קהל- הבהרת כתמי עור בלייזר/ipl , נשמע מאוד מבטיח ומודרני אבל לצערנו מדובר בסיכוי גבוה לנזק והחמרה קשה במצב הכתמים לצד סיכוי מאוד נמוך לתוצאה טובה שתמשך יותר מכמה שבועות.

*כתמי היפר-פיגמנטציה מלנוציטרית נוצרים מכמה סיבות:
- גורמים הורמונליים, שינוי בתפקוד הורמונים שונים בגוף מסיבות נפשיות/שימוש בהורמונים סינטטיים, תפקוד לקוי של בלוטות שונות ועוד.

-התמרת תאים בעקבות חשיפה לשמש באופן שאינו מבוקר (כתמי גיל) המעניקה ״מתנה לכל החיים", כתמי עור כהים ומודגשים עם גבולות חדים.

-כתמי עור בעקבות טראומה עורית/דלקת הנוצרת לאחר כוויות, לייזרים, שעוות, פציעות, פילינגים ועוד הרבה טריגרים דלקתיים המעוררים את תאי המלנין לפעילות יתר כחיפוי על הדלקת שנוצרה בעור.
⁃ כל אלו מצטרפים לנזקי השמש המובילים להחמרה והתכהות הכתמים באופן ספונטני .

לכל אחד מסוגי הכתמים יש להתייחס באופן ספציפי כאשר לוקחים בחשבון את גיל המטופל, גוון עורו, בריאותו ותנאי הסביבה בו הוא חי.. אין טיפול אחד שבאופן גורף ישפיע על כולם!
דבר אחד בטוח, גירוי יתר יכול לעורר את תאי המלנין באופן עוצמתי והדבר מוביל להיפר פיגמנטציה פוסט טראומטית ..
אז למה נועדה הטכנולוגיה להבהרת כתמי עור ?

שימוש בטכנולוגיה מאפשר ״הרס״ של תאי העור, בדרגות עומק משתנות , לצד שימוש במדכאי היווצרות מלנין (תכשירים לטיפול ביתי) ניתן לקבל תוצאת הבהרה, אבל יש כאן בעייתיות מסוימת .
*טיפולי הבהרת כתמי עור עם טכנולוגיות קרן אור אינם מתאימים ל:
-בעלי גוון עור בינוני עד כהה.
-הנוטים לכתמי עור מגורמים הורמונליים.
-בעלי עור רגיש הנוטים לכתמי עור עם כל טראומה עורית.
-טיפול בקיץ.
-נשים הרות.
-נוטלי תרופות המעלות את הרגישות לשמש.

*אז עם מי נשארנו*

- בכל המקרים שצוינו לעיל השימוש בטכנולוגיות מוביל להחמרה בגווני הכתמים, תמיד עם סיפור יפה של ״הצפנו את הכתם מעלה ועכשיו הוא מתפרק״ – למעשה מצאו שם יש ל״עשינו לכם נזק״.
אם אתם סובלים מכתמי עור אל תתפתו לטיפול בזק להבהרת כתמי עור, הבהרה יעילה תתקבל בתהליך מבוקר והדרגתי של הבהרת העור והכתמים עי׳ שימוש במניפולציות מבוקרות על תאי העור עם חומרי הבהרה טובים שיבחרו עי׳ קוסמטיקאית מתקדמת שתתחשב בסוג הכתמים, גוון עורכם ותנאים נוספים שלעיתים יהיה בהם צורך למשך שנים רבות כל הטריגר להופעת הכתמים קיים ברקע.

אם אתם קוסמטיקאים או בעלי מכונים גדולים לטיפולים אסתטיים, תחשבו טוב לפני רכישת טכנולוגיות להבהרת כתמי עור- מה היא כמות המטופלים שמגיעים אליכם בבקשה להבהרת כתמים הרי 80-90% מהם לא מתאימים לטיפול עם מכשור וגם אלה שמתאימים, כך או כך חייבים להשתמש בתכשירים במשך כל זמן הטיפול וברוב המקרים יעשו זאת הרבה שנים על מנת לשמר את תוצאות הטיפול .. כמובן שיש כאן הרבה מה לדעת על תיאום ציפיות אבל זה כבר לפוסט אחר .

באמת שאין לי אינטרס להרוס חגיגה לאף אחד אבל ממש עצוב להביט מהצד ולראות פרסומי ענק של מכונים קטנים וגדולים שמבטיחים את תוצאת החלומות לסובלים מכתמי עור, לרוב מובילים לנזקים ובסופו של דבר המכונים ניזוקים בעצמם בעקבות רכישת ציוד מיותר להבהרת כתמי עור..
הטכנולוגיות הם כלי נפלא לחידוש העור, עידון מראה צלקות, הרחקת שיער ושיפור מרקם העור, יוקרתם מטעה לעיתים רבות וחשוב לדייק על מנת לא להוליך שולל.

הבהרת כתמי עור בטכנולוגיות: קובי ברוך KB PURE