הרגלי עוני – שישי אישי – לודמילה פרידמן

שלום לכם, הפעם הייתי רוצה לשתף אתכם בחלק מהניסיון הרב שיש לי בעקבות הניהול של מכללת LFA והעבודה השוטפת עם אנשים ובמיוחד תלמידים, דבר שנתן לי ראייה והבנה בנושאים הקשורים להצלחה.

אפשר להשוות את זה לאדם שהיה לו עודף משקל בעבר, וגם לאחר שהוריד במשקלו לאחר מאמצים רבים והצליח להחזיק בתוצאות, עדיין יש לו את דפוסי החשיבה של אדם "שמן". הסבתא שלי שחוותה מחסור ורעב בזמן מלחמת העולם השנייה גם בימי שפע לא יכלה לזרוק לחם – היא השתדלה לסיים הכל עד הפירור האחרון. אני קוראת לזה "חשיבת העוני" שקשורה ישירות להרגלים מסוימים. לאו דווקא מדובר באדם עני מבחינה כספית, אך החשיבה שלו נותרת "ענייה" ויוצרת הרגלים שפוגעים בסיכוייו להצליח. ניסיוני איפשר לי לבודד 13 הרגלים המאפיינים אנשים המוגדרים כעניים על פי דרך חשיבתם.

עכשיו ברשותכם אחלוק את הממצאים הללו אתכם בשמחה.

בדקו את עצמכם – האם יש גם לכם חלק מההרגלים האלה? השלב הראשון לתיקון עצמי הוא מודעות.

הרגל 1: "העניים" תמיד מחפשים אשמים.

הם אף פעם לא לוקחים אחריות. כולם אשמים אצלם: המנהל, השלטונות, המדינה.

הרגל 2: למשוך זמן.

"העניים" מעדיפים לחשוב על הכול 100 פעם ולבסוף לא להתחיל לעשות דבר. וגם אם הם מחליטים לפעול מסתבר שמישהו כבר ניצל את ההזדמנות.

הרגל 3: "ללכת על בטוח"

"העניים" אינם לוקחים סיכונים. הם מעדיפים הכנסה יציבה גם אם אינה גדולה. כתוצאה מכך הם חיים רק כדי "לגמור את החודש" אבל ביציבות.

הרגל 4: ללמוד חינם.

אדם כזה בדרך כלל רשום לסדנאות לימוד חינמיות רבות באינטרנט ולעולם לא ישמע חלק מהן. הוא חי באשליה שהוא לומד ואינו מתפתח למעשה.

הרגל 5: לא לשלם לאחרים על עבודתם

"העניים" אוהבים לחיות על חשבון אחרים. הם מורידים מהאינטרנט מוסיקה, סדנאות, סרטים וכו'. אבל הורדה בחינם של מוצר בתשלום = גניבה.  עקב כך האדם נידון לחיי מחסור.

הרגל 6: רחמים עצמיים

לעתים קרובות האנשים רואים את שורש הבעיה שלהם כחיצוני, בין אם זו מדינה, מגרעות במבנה גופני, הורים עניים, חוסר השכלה. אבל אי אפשר לעשות הון מרחמים.

הרגל 7: לייבב ולהתלונן

חוסר אמצעים הוא סיבה לרגשות שליליים. בניגוד ל"עני", אדם עם חשיבה של עשיר רואה באי הצלחה מדרגה לקראת המטרה הנכספת. הוא לא רגיל להתלונן על מר גורלו.

הרגל 8: לחשוב מה יגידו האחרים

את חלק הארי ממרצו משקיע ה"עני" בדימוי שלו בעיניי אחרים. הוא לא לוקח סיכונים מחשש שיצחקו עליו.

הרגל 9: לבזבז כסף לריק.

מטרת ה"עניים" – להרוויח ולבזבז. העשירים משקיעים את רווחיהם ביצירת הון.

הרגל 10 : חיפוש אחר רווח מיידי.

ה"עניים" אינם שואפים ללמוד משהו חדש, לכן אינם עובדים כדי לייצר אופקים אלא רוצים להרוויח "כאן ועכשיו". הם לא מבינים שלהשקיע בעצמם זה יעיל כמו להשקיע בנדל"ן.

הרגל 11: לעשות את מה שלא אוהבים.

ה"עני" תמיד יימצא 10 אשמים, 100 תירוצים ו 1000 סיבות למה עליו ללכת לעבודה שאינו אוהב. ולא ימצא אומץ לעזוב את העבודה ולהתחיל לעשות מה שאוהבים.

הרגל 12: לבזבז זמן לשווא

אדם בעל חשיבה של עני שואל את עצמו איך "להרוג" את הזמן. העשיר חושב איך להשתמש בו לתועלת מרבית. לבסוף כל אחד מקבל את מושא שאיפותיו.

הרגל 13: לחיות חיים של אחרים

"עניים" בחשיבתם מקרינים את חייהם של אחרים על חייהם. צפייה אינסופית בסדרות, ריאליטי, סיפורי החיים של כוכבים. במקום לבנות את חייהם על פי רצונם הם שקועים בחיי אחרים.

מצאתם אצלכם אחד או כמה מההרגלים האלה?

אני מאחלת לכם להיפתר מהם בקלות ובמהירות – הרי זה הכול חשיבה!

שימו לב לאנשים שהצליחו בחיים ולהרגליהם. הקיפו את עצמכם באנשים שלצדם אפשר להתפתח. תהיו עם מי שלצדו אפשר לצחוק ולבכות, להתרגש ולהתלהב.

בואו אלינו ללמוד ולחוות הצלחה!

איחולי שגשוג והצלחה, לודמילה פרידמן.

רוצים/רוצות לקבל את שישי אישי לפני כולם?
תנו סימן ומשבוע הבא תקבלו את שישי אישי
ממני, אליכם באופן אישי. רוצים לראות את כל
מה שכבר פורסם? http://goo.gl/5VBaw4

האם ברצונך לקבל מייל קבוע של שישי אישי?
שווה להירשם כאן: http://goo.gl/ZzMOqc