טיפ לטיפוח עור פנייך בקיץ

טיפ לטיפוח עור פנייך בקיץ

כל אישה רוצה להיראות מרשימה בחורף ועל אחת כמה וכמה בתקופת הקיץ כאשר מזג האוויר לוהט בחוץ. אז זה כבר לא סוד שהשמש בקיץ חזקה יותר והקרינה האולטרה סגולית משפיעה על העור שלנו בצורה מזיקה. העור הופך להיות יבש, דק ובהמשך הוא נראה עייף ו…כן… אל הפנים מתגנבים הקמטים. טוב, אז מה עושים? בשביל זה אני פה… בשבילכן… קבלו כמה טיפים מה צריך וכדאי לכן לעשות בתקופת הקיץ ואיך תוכלי לשמור על עורך בצורה הנכונה?…

במהלך הקיץ לעור שלנו חם ולא נוח. נקבוביות העור נסתמות עם תערובת של אבק וזיעה והעור שלנו בעצם צועק "הצילו" !!! אז איך נציל נא את עורנו, איך?

עזרה ראשונה וחשובה ביותר: ניקוי פנים יסודי וטיפוח יומיומי…

רגע… אז מה זה בדיוק אומר?

חשוב מאוד מאוד לנקות את הפנים בצורה יסודית ועדינה…אז איך עושים זאת?

בעזרת תכשיר ניקוי לפנים, שנבחר בהתאם לסוג העור. לדוגמא: לעור רגיל – מעורב או שמן אל סבון, לעור יבש – חלב פנים. כמובן שתמיד אפשר לבחור גם על פי התחושה או לפי המגע של התכשיר והכי חשוב זה לבצע ניקוי, משום שאם לא ניקינו את הפנים באופן הנכון, אז כל הקרמים היקרים שלנו לא שווים בעצם כלום בגלל שאין להם אפשרות לחדור למעבה העור כאשר הוא אינו נקי.

אז… בעזרת תנועות עיסוי עדין, נפזר את תכשיר הניקוי מהסנטר ולכיוון המצח ונשטוף אותו בהרבה מים. את הייבוש של הפנים רצוי לעשות עם טישו.

כמובן שלאחר הניקוי, העור שלנו זקוק לריענון. אז איך מרעננים את העור?… ניקח שתי פיסות של צמר גפן, נרטיב אותן עם מי פנים וננגב איתן את העור פעם נוספת מכיוון הסנטר לכיוון המצח. התהליך הזה משלים את הניקוי, מאזן את החומציות של העור ומשפר את זרימת הדם.

* חשוב מאוד לזכור: בבחירת מי פנים רצוי להשתמש בתכשיר שאינו מכיל אלכוהול. נוכחות של ההרכב הזה יגרום ליובש ולקילופים בעור.

מעולה… לנקות את העור אנחנו כבר יודעים עכשיו. האם בכך נגמר הסיפור? אז זהו…. שלא! כאן הסיפור רק מתחיל… והשלב הבא הוא מניעת התייבשות של העור. אז מה צריך לעשות כדי למנוע התייבשותו?
זה דווקא מאוד פשוט… נמרח עליו קרם לחות.

קרם לחות לקיץ צריך להיות עדין למגע ,אוורירי כמובן ושייתן את הלחות הנדרשת לעור היבש ולא פחות חשוב, גם הגנה מהשמש.

אחרי שמרחנו את הקרם, תנו לו מספר דקות להיספג ואל נא תמהרו לנקותו… יחד עם זאת לא לשכוח להורידו בהמשך שמא תסתובבו עם ברק על העור כל היום! אז לא לשכוח להעביר טישו בעדינות על העור כדי להוריד את העודפים.

כמו שדאגנו ללחות של עורנו במהלך היום, עלינו לדאוג גם לשים קרם בלילה. במקרה דנן הבחירה שלנו צריכה להיות נכונה… הכיצד?

לשעת לילה רצוי לבחור את התכשיר ביתר זהירות, מאחר והקרם צריך להיות קל, ולא רק לחותן, אלא גם מזין. כדאי לבחור בקרמים המכילים ויטמין E, ויטמין C ונוגדי חימצון …

כדי למנוע הופעת קמטוטים מסביב לעיניים, רצוי להשתמש בקרמים המיועדים לאזור הזה בנפרד. כמובן, לא לשכוח את החשיבות של משקפי שמש עם מסנן קרינה UV. משקפי שמש אינן רק אביזר אופנתי, אלה בעלי חשיבות רבה אם אנו חפצים למנוע קמטוטי מימיקה.

אז לסיכום…. לא לשכוח לפני שאתם יוצאים החוצה בימות הקיץ החמים, להשתמש במוצרי קוסמטיקה הנותנים הגנה מקסימלית מפני החשיפה לשמש. מומלץ להשתמש בקרמים עם מקדם הגנה של SPF20 או יותר.

אחרי שדאגנו לניקוי הנכון ולקרמים המתאימים, זהו… אנחנו מסודרים… אה… רגע, כמעט ושכחנו עוד משהו מאוד מאוד חשוב? יש לשתות כמות רבה יותר של נוזלים. הכי טוב אלו מים מינרליים, זה הדבר החיוני ביותר גם לעור וגם לגוף שלנו. אבל רגע… כמו כל דבר בחיים גם בעניין המים לא כדאי להגזים, כי עודף של נוזלים בגוף עלולה להוביל לנפיחות של הפנים.

טוב… אז מה למדנו היום?

שהניקוי הנכון יחד עם הקרם המתאים והגנה נאותה מפני השמש עם שתייה מספקת של נוזלים יעזרו לנו למנוע התייבשות והזדקנות מוקדמת של העור.

על מנת לקבל את הטיפול המשלים והולם לעורך בקיץ, אני אישית ממליצה לכן ביקור חודשי אצל הקוסמטיקאית שלכן . כי רק מומחית טובה בתחום יכולה לתת לכן אבחון מקצועי על סוג ומצב עורכך ולבחור עבורכן את הטיפול והטיפוח המתאימים ביותר לעור שלכן.

שלכן , בהצלחה, נטליה

נטלי פרנץ


אז מה עושים כשהעור שלנו צועק "הצילו"…
נטליה פרנץ שופכת קצת אור עם פתרונות
לפגעי העור ומזג האוויר הלוהט שיש בחוץ
לקריאת הכתבה הראשונה בסדרה של נטלי:
טיפ על מראה זוהר לעור