מכשולים ומטרה – שישי אישי

מכשולים ומטרה

מורי ורבי  – שאל פעם התלמיד – למה קיימים מכשולים המפריעים לנו להגיע למטרה, מסיטים אותנו הצידה וגורמים לנו להודות בחולשותינו?

-          מה שאתה קורא לו "מכשול" – ענה המורה, הוא, למעשה חלק ממטרתך. הפסק להיאבק בהם. פשוט תחשוב עליהם וקח אותם בחשבון כשאתה בוחר את נתיבך. דמיין שאתה יורה מקשת. המטרה רחוקה ואינך רואה אותה בגלל ערפל סמיך העוטף את האדמה בבוקר. האם אתה נאבק בערפל? לא. אתה ממתין לרוח שתפזר את הערפל. עכשיו ניתן לראות את המטרה, אבל הרוח מסיטה את מעוף החץ. האם אתה נאבק ברוח? לא. אתה מחשב את הכיוון שלה ויורה את החץ בזווית קצת אחרת. הקשת שלך כבדה וקשיחה ואין לך די כוח לדרוך אותה. האם אתה נאבק בקשת? לא. אתה מפתח את שרירך ומדי יום אתה דורך את קשתך טוב יותר ויותר.

-          אבל ישנם אנשים היורים מקשת קלה וגמישה ביום בהיר ונטול רוח – אמר התלמיד כשהוא נעלב. למה זה רק הירייה שלי נתקלת במכשולים רבים כל כך? האם היקום מתנגד להתקדמות שלי?

-          לעולם אל תסתכל על אחרים – חייך המורה.
לכל אחד קשת משלו, מטרה משלו וזמן משלו כדי לירות.
אחדים מגדירים כמטרה קליעה מדויקת,
אחרים – את האפשרות ללמוד לירות.

המורה הנמיך את קולו והתכופף אל התלמיד:

-          אני רוצה לגלות לך סוד כמוס, נערי.
הערפל אינו יורד כדי להפריע לך לירות, הרוח אינה נושבת כדי להסיט את חיצך, הקשת הקשיחה נוצרה לא כדי שתבין את חולשתך. כל זה קיים בכל מקרה. אתה זה שהחלטת שתוכל לקלוע למטרה בנסיבות אלו.
לכן… או שתפסיק להתלונן על מכשולים וקשיים ותתחיל לירות, או שתרסן גאוותך ובחר לך מטרה קלה. כזו שניתן לפגוע בה מטווח אפס.


רוצים/רוצות לקבל את שישי אישי לפני כולם?
תנו סימן ומשבוע הבא תקבלו את שישי אישי
ממני, אליכם באופן אישי. כל שעליכם לעשות
זה להתרשם ולהירשם: http://goo.gl/oH1w9e