מכשולים

מכשולים

בדרך לכל מטרה ישנם מכשולים.

לפעמים נראה שאי אפשר להתגבר עליהם והבעיות נוחתות עלינו מכל עבר.
מה עושים? בואו נזהה את המטרות שלנו: אם הן באמת "מדליקות" אותנו
וגורמות לנו למהר לעבודה בכל בוקר, ייתכן ולא תבחינו כלל במכשולים.

צפו בסרט המצויר הידוע על הסנאי והעריכו את דבקותו במטרה.
שום דבר לא עוצר בעדו. זה בדיוק מה שעושים אנשים מצליחים,
מתקדמים תוך התעלמות ממכשולים, ומתגברים על כל הקשיים והבעיות בדרך.

האם חשבתם, מדוע זה שיש אנשים שמצליחים בעולם העסקים, ויש כאלה שרק צופים מהצד בהצלחות של אחרים? ישנן הרבה סיבות חיצוניות לכך שאנשים נכשלים. החדשות הטובות הן שמכשולים רבים ניתן להסיר בזכות החלטותיכם. למשל… אם אין לכם זוגיות, אפשר לחפש דרכים להכיר אנשים חדשים. אם אין לכם עבודה, אפשר לפנות לאנשים, העובדים שנים רבות באותו מקום, לעצה. אם אין לכם זמן, אפשר להירשם לקורס ניהול זמן או להעסיק עוזרת.

הצעד הראשון להתגברות על מכשולים חיצוניים הוא הכרה בהם. לאחר מכן אתם בוחרים את הפתרון המתאים לכם ביותר ואחרי שתסירו את כל המכשולים החיצוניים – המתינו, כי הצלחה היא עניין של זמן ועקביות. את המעצורים הפנימיים הרבה יותר קשה לזהות ולהתגבר עליהם, ודווקא הם המכשולים הגדולים ביותר להצלחה. אלו הן האשליות שאנו ממציאים, גוררים אותן מתוך הפינות החשוכות של החשיבה. לדעתי, אלו הם 3 מכשולים פנימיים לא הכי נעימים:

מכשול 1: פחד, הגורם לנו להרים ידיים

הפחד הינו המכשול הגדול ביותר בדרך לכל מטרה. דווקא בגלל הפחד מיליוני אנשים לא הגשימו את חלומותיהם, לא השיגו את מטרותיהם. הם פשוט ישבו בחוסר מעש, ופחדו לצאת מתוך איזור הנוחות שלהם. חלקם פחדו מכישלון, אחרים חששו מהצלחה. אחד פוחד משינויים, אחר – דווקא מהשגרה. כמות הפחדים גדולה ככמות האנשים. דבר אחד אפשר להגיד בביטחון: הפחד יכול לשתק ברגע של חולשה. הדרך הטובה ביותר לנצח את הפחד היא לפתח אומץ. תתחילו להפגין אומץ, לקבל החלטות, לקחת סיכון, עשו צעד אחד בכל יום כנגד הפחד. ככל שתהיו אמיצים יותר, תתחזקו. אנשים החלטיים לא בוחרים בדרך הקלה, אך בלתי יעילה.

- קבלו מושג ברור על הערכים ותפיסת החיים שלכם, כדי שתוכלו לדעת איך לנהוג בכל מצב.
- קבלו אחריות אישית על החלטותיכם וחזקו את מי שנוהג באופן דומה.
- וודאו שאתם מוקפים באנשים החלטיים, המסוגלים לנצח את הפחד ולעזור לכם להצליח.

מכשול 2 : העדר חזון

רבים שקועים בשגרה עד כדי כך, שהם מתעלמים מהחזון. החזון הוא זה הקובע מי אתם? מהם הערכים והשאיפות שלכם ואיזה אנשים אתם רוצים להיות. זוהי תכלית הקיום שלכם, המטרה שלכם. מעבר לכך, חזון ברור ומוגדר מהווה מקור למוטיבציה והשראה. ברגע שאנחנו רואים בוודאות איפה אנחנו רוצים להיות ומי אנחנו רוצים להיות, זה נותן לנו את המוטיבציה וההשראה. ראיית המצב בכללותו וכן זיהוי של ההיבטים המשניים מהווה כלי מצוין לגיבוש עצמי. אנו יודעים לאן אנו הולכים וגם כיצד בדיוק נגיע לשם. זכרו כי אתם הכוח המניע החשוב ביותר של חייכם. אם אין לכם חזון עתידי תתחילו לפתח אותו. בסופו של דבר, אם אינכם יודעים איפה אתם רוצים למצוא את עצמכם… הכיצד תצליחו להגיע לשם?

מכשול 3: חוסר אמונה

אתם יכולים להשיג רק את מה שאתם מאמינים בו. אתם מאמינים שתוכלו להגשים את חלומכם? באמת מאמינים בכך? אם לא נאמין בעצמנו וביכולתנו להצליח, ההצלחה תהיה תמיד מעבר להשגתנו. אם אינכם מאמינים בחלומותיכם, איך אתם מצפים שמישהו אחר יאמין בכם? ישנם אנשים שחסרה להם אמונה בגלל שהם פוחדים להתאכזב מחלומותיהם. צפו לדברים טובים והם יקרו לכם. גישה אופטימית היא יעילה יותר עבורכם ועבור חייכם. אל תאפשרו למכשולים לחסום את הדרך למטרותיכם ולחלומותיכם.

בהצלחה
ממני,
לודמילה