מניקורס ג'ל

מניקורס ג'ל

טרנד הלק ג'ל כבר מזמן לא טרנד והוא מתמקם כחלק בלתי נפרד מעולם הטיפוח, היופי והאופנה. הלק הרגיל אמנם עדיין נמכר אבל הפסיד בקרב מוחץ מול הלק ג'ל.

היסטוריה
אני זוכרת טוב-טוב את הישיבות הכיתתיות של הבנות שמרחו לק אחת לשנייה. אני נמנעתי ממפגשי-הלק באופן עקרוני, גם בגלל שהייתי כוססת כרונית וגם בגלל ההשתעבדות היומיומית, כי כמה כבר אפשר לנפנף ידיים כדי שהלק יתייבש?? והכי מתסכל (בואו נאמר מרגיז באופן קיצוני) זה לראות את הלק שמרחת רק אתמול מתחיל להתקלף ולדהות
.
התחדשות
כנראה שאני לא היחידה שמתעייפת מנפנופי ידיים והביקוש ללק עמיד נהפך למצרך מבוקש. לפני פחות מעשור המציאו לנו אנשים טובים את הלק ג'ל ובזכותם מצאתי את עצמי, אחרי 15 שנה של ציפורניים לא מסודרות בעליל, משוויצה בציפורניים צבעוניות ומטופחות.

התמכרות
ואז התחילה ההתמכרות. בצבעים, בצורות, בטקסטורות ובהדבקות של כל פריט שעשוי להיחשב כקישוט לציפורן. תכלס, זאת התמכרות שמתקבלת באהדה ע"י הסביבה אבל כשהחיים התובעניים החלו להגביל את הפגישות אצל המניקוריסטית, הבנתי שאני חייבת ללמוד איך למרוח לעצמי את הלק אחרת אצטרך למצוא לי התמכרות אחרת…

ניסיון אישי
הדרך הקלה והפשוטה היא לפנות לגוגל, גוגל מצידו כיוון אותי ליוטיוב ומיד הוצפתי בכמויות של סרטונים, הדרכות ושיעורים ראשונים למניקוריסטית מתחילה.
עד כאן זה יפה ונחמד, אבל בפועל, זה לא עובד כמו אצל המניקוריסטית. התרוממויות של הלק, קילופים, גלישת החומר, פרנץ' עקום וכמובן שכל סוגי הקישוטים פשוט לא יצאו אותו דבר. ועבדתי ממש במדויק לפי ההוראות של יוטיוב!

תובנה
אין שום סיבה שנשים לא יוכלו למרוח לעצמן לק ג'ל בדיוק כמו שפעם הן מרחו לעצמן לק רגיל. רק מה? בניגוד ללק הרגיל, הלק ג'ל דורש הבנה יותר מקצועית. אני זוכרת שקראתי כתבה של לודמילה פרידמן מנכ"לית המכללה על מקצוענות ואני מצטטת: "מקצוען זה אדם שמתעסק באיזשהו עיסוק מסוים, עיסוק שדורש הכנה (הכשרה) מיוחדת. זו עבודה, זאת אומרת שאדם צריך להבין מה העבודה שלו דורשת". אחרי בירורים מקיפים נרשמתי לקורס "מניקורס ג'ל" במכללת L.F.A ופצחתי ברומן חדש עם הציפורניים שלי. היום אני יכולה לומר בפה מלא לכל אישה ונערה ללכת ללמוד קורס מניקור לק ג'ל וליהנות מאינסוף האפשרויות שבמריחת לק ג'ל.

ההכרעה
בירורים קטנים אבל סופר-חשובים לפני שבוחרים איפה ללמוד ימנעו עוגמת נפש, תסכול ופיזור כספים ללא תמורה.

צוות הוראה – "מורה טוב הוא מורה לחיים". לא כל מניקוריסטית (תותחית ככל שתהיה!) יכולה להחזיק כיתה. הדוגמא הכי טובה זה פשוט להיזכר במורים הטובים שליוו אותנו בילדות ולהבין לבד שממש חייב צוות הוראה מקצועי ובעל גישה לימודית, לא רק כאנשי מקצוע הבקיאים בתחום אלא גם כמורים המנוסים בהעברת שיעור וחומר לימוד.

תכנית הלימודים – הקורס אמור לספק לימוד עיוני ומעשי, המון מעשי! קורס ארוך המקיף נושאים רבים ומספר רב של שעות תרגול מעשיר את התלמידות במיומנות פרקטית בעבודה המעשית. נקודת זכות גבוהה ניתנת לבי"ס שנותן דפים עם חומר לימודים מסוכם.

תוכן לימודי – יש נשים שמעדיפות עט כדורי, יש שמעדיפות עט נובע ויש כאלה שבכלל מעדיפות עפרון. לכל אישה יש דרך ומגע משלה, התפקיד של ביה"ס הוא ללמד אותה את כל שיטות המניקור – מניקור קלאסי, מניקור מכשורי, מניקור רוסי ומניקור צרפתי – כדי שתוכל לבחור את השיטה הנוחה לה.

רושם ראשוני – אין כמו מראה עיניים! מקום מסודר, נקי, מתוקתק ובעל ביקורות טובות מעיד על עצמו יותר מכל מודעה מעוצבת.

חומרי עבודה – קורס ציפורניים חייב לכלול ערכת מניקורס ג'ל בסיסית. אין צורך בערכה ענקית שעלולה לנפח את עלויות הקורס, אבל בלי ערכה בכלל – איך עושים שיעורי בית??

זמינות – יש נשים של בוקר ויש נשים שהן ציפורי לילה. כל אחת והזמן המיוחד שלה. ביה"ס צריך להציע מסלולי קורס בטווח שעות רחב.

פיצוץ אוכלוסין – בכיתה שמכילה יותר מ 20 תלמידות אין אפשרות לקבל הדרכה תקינה ובי"ס שמעוניין שתלמידותיו יסיימו בהצלחה לעולם לא יפתח כיתות בסדר גודל כזה.

יוצאים לדרך – לדעתי, קשר רציף עם ביה"ס הוא אחד הדברים החשובים ביותר! ברגע שבי"ס מתייחס לתלמידות שלו ככרטיס אשראי מהלך, הוא לא בי"ס טוב! חשוב מאד שתינתן אפשרות להתייעץ ולהשלים שיעורים, גם אם נעדרת מהשיעור וגם אם את רק צריכה חיזוק ומילה טובה.

כמה זה עולה לנו? – כשאני קונה בגדים אני יכולה לשמוח מבגד שעולה 10 ₪ ומבגד שעולה 1000 ₪, העיקר שהוא משמש אותי. אני מתייחסת לקורסים אותו דבר, ברגע שהם עונים על הצרכים שלי המחיר משתלם.

סיכום
מכללת LFA כוללת את כל הפרמטרים הנ"ל ומציעה קורס מניקורס ג'ל עם היקף שעות הכי רחב בארץ והכי חשוב, שומרת על קשר עם התלמידות לאחר סיום הקורס ומאפשרת השלמת שיעורים ושעות חיזוק נוספות.
אז גם אם את רוצה לעבוד כמניקוריסטית מקצועית וגם אם את רוצה ללמוד איך למרוח לק ג'ל לעצמך – מכללת LFA היא לגמרי הכתובת!

בהצלחה!

מורן בנש – איפור וסטיילינג

https://www.facebook.com/lifeforyou.karmiel

כתבה מניקורס ג'ל - מלך הגליל

כתבה מניקורס ג'ל – מלך הגליל