מעשה בחמור שנפל לבאר – שישי אישי – לודמילה פרידמן

שלום לכם.

לכל אחד מאתנו, גם לי באופן אישי היה מצב שנראה שכל העולם נגדנו ואין לנו סיכוי להשיג את מבוקשנו. שכדאי פשוט להניח את הכול בצד ולחכות…

אני לעומת זאת דווקא אומרת שלכל מטבע שני צדדים ואם נרגע ונסתכל על המצב אחרת… נראה במשבר הזדמנות… במשל הבא נראה איך חמור נבון הצליח ליישם את זה ויצא גדול!

מעשה בחמור שנפל לבאר

יום אחד החמור נפל אל תוך באר והתחיל לנעור בכל כוחו, כשהוא קורא לעזרה. בעלי החמור הגיע בריצה כששמע את הצעקות, אך ידו קצרה מלהושיע – הרי לא הייתה לו כל דרך להוציא את החמור מהבאר.

אז חשב הבעלים כך: החמור שלי כבר זקן ולא נשאר לו הרבה וממילא חשבתי לקנות במקומו חמור צעיר ונמרץ יותר. גם הבאר כבר יבשה ומזמן תכננתי לסתום אותה ולחפור באר חדשה. אז למה שלא אפגע בשתי ציפורים באבן אחת: אמלא את הבאר הישנה באדמה ובהזדמנות זו אפטר מהחמור.

מבלי לחשוב יותר מדיי קרא האדם לשכניו כדי שיעזרו לו. כולם לקחו אתי חפירה בידיהם והתחילו במאמצים משותפים למלא את הבאר באדמה. החמור הבין מיד מה קורה והתחיל לצרוח כל עוד נפשו בו אך האנשים לא שמו לב לעניין והמשיכו במלאכתם – לזרוק אדמה אל תוך הבאר.

לאחר זמן קצר החמור שתק. כשבעליו הסתכל אל תוך הבאר התגלה לעיניו המחזה הבא: כל חתיכת אדמה שנפלה על גב החמור הוא ניער ודחס עם הרגליים. עם הזמן הבאר התמלאה אדמה והחמור הנבון קפץ החוצה להפתעת כולם!

ייתכן ויש לכולנו הרבה צרות בחיים, והעתיד מזמן לנו עוד. ובכל פעם שנופל עליכם עוד גוש אדמה, זכרו שאתם יכולים לנער אותו ודווקא בעזרתו לעלות מעט למעלה. וכך תוכלו בהדרגה לצאת מהבאר העמוקה ביותר.

איחולי שגשוג והצלחה

לודמילה פרידמן

רוצים/רוצות לקבל את שישי אישי לפני כולם?
תנו סימן ומשבוע הבא תקבלו את שישי אישי
ממני, אליכם באופן אישי. רוצים לראות את כל
מה שכבר פורסם? http://goo.gl/5VBaw4

האם ברצונך לקבל מייל קבוע של שישי אישי?
שווה להירשם כאן: http://goo.gl/ZzMOqc