מעשה בחמשת הלבנים – שישי אישי

מעשה בחמשת הלבנים

יום אחד אל המיליונר ואיש הבידור הבלתי נלאה, טיילור בארנום (בעל הקרקס המפורסם) הגיע גבר נמרץ וביקש כסף. בארנום הציע לו עבודה בשכר של דולר וחצי ליום ונתן בידיו חמישה לבנים. ההוראות היו: לשים לבנה אחת בצומת של ברודווי ואן-סטריט , לבנה אחת בסמוך למוזיאון בארנום, לבנה שלישית בפינת ברודווי ווויסי סטריט, לבנה רביעית – לצד כנסיית פאול הקדוש. את הלבנה החמישית היה לקחת ביד ולהתקדם בצעדים מהירים מלבנה ללבנה. להניח אחת, להרים את השנייה ולהמשיך לצעוד. בכל פעם שהשעון במגדל כנסיית פאול הקדוש היה מצלצל, היה על האיש להיכנס למוזיאון, להציג כרטיס כניסה ולעבור ביסודיות בין אולמות התצוגה. לאחר מכן היה עליו לחזור על תרגיל הלבנים.

האיש התחיל במלאכה וכבר לאחר חצי שעה חמש מאות איש צפו בתנועותיו המסתוריות.

"מה הוא עושה? מאיפה הלבנים? למה הוא רץ במעגלים?" השאלות זרמו מכל עבר, אך האיש שתק. לאחר שעה כל המדרכות היו עמוסות קהל. העובד, לאחר שסיים את הסיבוב הלך למוזיאון. הוא בילה שם כרבע שעה כשהוא עובר בין האולמות וחזר אל הלבנים.

בכל פעם שהוא נכנס למוזיאון רבים קנו כרטיסים ועקבו אחריו בתקווה להבין את משמעות מעשיו. יום אחר יום גדלה כמות הסקרנים, עד שהמשטרה התערבה בגלל התקהלות חריגה. "איש הלבנים" סיים את פעילותו, אך הוא ועבודתו שימשו פרסום מצוין למוזיאון . לטענת טיילור בארנום, דווקא לאחר המקרה הזה הפך ברודווי לרחוב הסואן ביותר של ניו יורק.

זו הייתה תחילתו של "שיווק נגיפי"


רוצים/רוצות לקבל את שישי אישי לפני כולם?
תנו סימן ומשבוע הבא תקבלו את שישי אישי
ממני, אליכם באופן אישי. כל שעליכם לעשות
זה להתרשם ולהירשם: http://goo.gl/oH1w9e