קורס אורטונקסיה LFA

טכנולוגיה לתיקון ציפורן חודרנית 

ציפורן חודרנית –מחלת ציפורניים שבמהלכה צומח לוח הציפורן אל תוך צידה  של מיטת הציפורן.

הציפורן החודרנית אינה מחלה חדשה. אזכור ראשון לנושא נמצא במגילת פפירוס מהמאה ה2 לפניה"ס.

אף אחד מאתנו אינו  חסין מפני בעיה מרגיזה זו . עניין חשוב מאד הוא לפנות למומחה בתחום ולא לנסות לטפל בבעיה עצמאית.

מאפייני הבעיה

מהתסמינים הראשונים להתפתחות ציפורן חודרנית -כאב תוך כדי הליכה , במיוחד בנעליים לוחצות. לאחר מכן מופיעה אדמומיות ונפיחות סביב הציפורן , דחיית הטיפול תוביל היווצרות של מוגלה מתחת ללוח הציפורן , בתוספת התעבות הציפורן ודימום. בניסיון לפתור את הבעיה עצמאית אנשים מנסים לקצר עוד יותר את קצה הציפורן החודרנית, ובכך מחמירים את מצבם. בדרך זו ניתן להגביר את הזיהום באזור הדלקת. לטיפול הבלתי מקצועי יכולות להיות השלכות חמורות -מצמיחת יתר של רקמה דלקתית ( מה שנקרא " בשר פרא" ועד להיווצרות נמק ,דלקת העצם ורקבובית .

כיצד לטפל ?

הדרך המודרנית ביותר לפתור את הבעיה הזו ללא ניתוח היא, ללא ספק ,הטיפול המשמר לציפורניים חודרניות בעזרת  התקנים ליישור ההדרגתי של לוח הציפורן המעוות- קפיץ ייחודי, לוחיות פלסטיק או מתכת. ההתקן מתחבר לציפורן המעוותת ( מומחה פדיקור יכול לבצע זאת ) . זהו התקן קטן, לא בולט ואינו מפריע להליכה ופעילות ספורטיבית.

ניתן לכסות את ההתקן בלכה, אם רוצים. ההתקן מפחית את הלחץ על בסיס הציפורן, מה שמוביל להפחתת הכאב וכן לתיקון ארוך טווח של הציפורן.

טכנולוגיית הסיכות (סטפלס)

זהו תהליך דומה להתקנה של פלטה ברפואת שיניים. לחץ מוגבר של קצה הציפורן על הרקמות הרכות מופחת תוך השימוש בסיכות , המותקנות על לוח הציפורן . זה מאפשר לשחזר בהדרגה את צורת הציפורניים המעוותות.

יש לשלב את התקנת הסיכות עם טיפול ציפורניים נכון על מנת להשיג את המטרות הבאות :הפחתת הלחץ המעודד דלקות על בסיס הציפורן. כתוצאה מכך מופחת הכאב ויורדת כמות הגורמים הדלקתיים. הטיפול במוקדי הדלקת מתייעל,

ניתן להסיר את שברי הציפורן הגורמים לדלקת, ובכך להפטר מסיבה משנית למחלה. בהדרגה צמיחת הציפורן הופכת תקינה. במקרים מסוימים, יש לחזור על הטיפול תוך שנה-שנתיים , למשל אם יש למטופל נטייה טבעית למחלה או הרגל לנעול נעליים צרות.

אם צמיחת הציפורן הנה תקינה והמטופל מקפיד לנעול נעליים נוחות, דבר לא יטריד אותו, גם כעבור זמן רב לאחר הטיפול.

אחד הקורסים היותר ייחודים שלנו
כאן במכללת LFA לפדיקוריסטיות
נפתח היום ואנו שולחים ברכות של
הצלחה לתלמידות קורס אורטונקסיה